جبهه فرهنگی

بیگلری‌پور: قره‌باغی، صدای انقلاب را به گوش جهان رساند

محمد بیگلری‌پور گفت: اسفندیار قره‌باغی صدای انقلاب ما را به کمک ارکسترهای بزرگ سازمان صدا و سیما و با صدای رسای خودشان به گوش جهان رساند.
محمد بیگلری‌پور آهنگساز و هنرمند انقلاب اسلامی در گفتگو با وب سایت صدای انقلاب با بیان این که بعد از انقلاب، صدایی مثل صدای قره باغی از نظر بم بودن، محکم خواندن و آکسان‌هایی که روی کلمات می‌گذارد،نداریم؛ گفت: استاد قره‌باغی اصولاً خوب با ادبیات آشنا هستند؛ بسیار خوب با موسیقی آشنا هستند و تحصیلات موسیقی دارند و این بزرگترین نعمتی است که خداوند به ایشان داده است. چون خیلی از خوانندگان ما می‌بینیم که نت موسیقی را بلد نیستند. اما خوشبختانه ایشان نت آهنگساز را جلویش می‌گذاشت و مستقیم می‌خواند و این ثمره‌ی کوشش و زحماتی بود که ایشان از قبل کشیده بودند. مثلاً ۲۰ سال موسیقی خوانده‌اند و از این صدای خوب که خدادای است خوب استفاده کرده‌اند.
او افزود: ایشان اول انقلاب دعوت شدند برای خواندن سرودهای انقلابی که از جمله سرود «آمریکا، آمریکا ننگ به نیرنگ تو» را خواندند؛ برای حضرت امام چندین سرود خواندند و چند سرود میهنی خواندند و چندین سرود از کارهای خود من خواندند؛ از جمله «خورشید بهمن»، «فاتح قلب ملت»، «نمازجمعه». سرودهای دیگری مثل سرود «ارتش» بود که خوانده‌اند و خیلی کارهای دیگر که با آهنگسازهای دیگر خوانده‌اند؛ مثل آقای استاد راغب و آقای علی رحیمیان که سرود معروف «پیروزی» را آقای رحیمیان ساختند و آقای قره‌باغی خواندند. همه‌ی اینها کارهای بسیار زیبا و ارزنده‌ای بودند. بنابراین ایشان از اول انقلاب با ما همکاری داشتند و بعد از جنگ هم کارهای ایشان گسترش پیدا کرد و چون آهنگسازها به صدای ایشان خیلی علاقه‌مند شده بودند و هستند برای ایشان خیلی کار می‌نوشتند و می‌گفتند که ما دوست داریم که آقای دکتر اسفندیار قره‌باغی این کار را اجرا کنند که ما وقتی آقای دکتر را دعوت می‌کردیم ایشان می‌آمدند لبیک می‌گفتند و کار را انجام می‌دادند.

پرونده چهار| مرحوم میرزا علی زیرک

پرونده سه| اسلامچیلار

پرونده دو| استاد اسفندیار قره باغی

پرونده یک| مربیان پرورشی

دانلود| جزوات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی


تمامی حقـوق این سـایت متعلق به دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی می باشد| tabrizjebhe@gmail.com
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .