نگاه

جبهه فرهنگی

سرود «به پا خیزید ای مستضعفین» منتشر شد

 در آستانه نیمه شعبان، روز جهانی مستضعفین، سرود «به پا خیزید ای مستضعفین» از ساخته‌های قدیمی مرحوم میر مرتضی مهربد، پس از بازسازی و تنظیم مجدد، توسط دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی منتشر شد.

این سرود که در دهه شصت توسط گروه سرود امور تربیتی استان آذربایجان شرقی اجرا شده بود، این بار توسط غلامرضا میرزا زاده بازسازی‌شده است.

آخرین به روز رسانی دوشنبه, 11 خرداد 1394 12:41

بازدید: 1430

«مرگ بر آمریکای 93» با هنرنمایی آهنگران، سیار و میرزمانی+سرود

دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، که سال گذشته قطعه‌ی «مرگ بر آمریکا» را با صدای حامد زمانی رونمایی کرده بود، امسال به مناسبت تقارن عاشورای حسینی با سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا (13 آبان) سرود «مرگ بر آمریکای 93» را در فضایی متفاوت عرضه می‌کند.

آخرین به روز رسانی شنبه, 10 آبان 1393 14:15

بازدید: 1455

مستند «دادخواست» در تبریز رونمایی می شود+ تیزر

 در آستانه ی 13 آبان/ سرود «آمریکا ننگ به نیرنگ تو» به عنوان شاخص ترین اثر موسیقیاییِ ضدآمریکایی، همچنان در حافظه ی تاریخی ملت ایران و سایر ملت های ضداستکبار جاودانه است. این سرود، با هنرنمایی چهره هایی نظیر حمید سبزواری (شاعر)، احمدعلی راغب (آهنگساز)، سید محمد میرزمانی (تنظیم کننده) و اسفندیار قره باغی (خواننده)، تبدیل به ورد عمومی علیه آمریکا شد. چگونگی آفرینش این اثر هنری بی مانند، در فیلم مستند «دادخواست» از زبان پدیدآورندگانش روایت می شود. قرار است در آستانه ی یوم الله 13 آبان، این مستند، در جمع دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برای اولین بار نمایش داده شود. در این برنامه که روز یکشنبه از ساعت 15 در آمفی تئاتر دانشگاه شهید مدنی برگزار می شود، همچنین یوسف مرادی، پژوهشگر تاریخ انقلاب اسلامی، در موضوع تسخیر لانه ی جاسوسی سخن می گوید.

«دادخواست» از تولیدات دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی است که در قالب طرح تاریخ شفاهی فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی ساخته شده است.

 

آخرین به روز رسانی شنبه, 03 آبان 1393 08:43

بازدید: 1076

«غزه پیروز» با شعر مهدی سیار و صدای پویا بابایی

در اولین روز از همایش اکران کنندگان استانی جشنواره عمار ، همزمان با جشن های پیروزی مقاومت فلسطین ، از ترانه “غزه پیروز” رونمایی شد .

این ترانه به شهید طهرانی مقدم بنیانگذار صنایع موشکی جمهوری اسلامی تقدیم شده است.

کامران میرزایی آهنگسازی و تنظیم این اثر را بر عهده داشته وپویا بابایی چهره جدید موسیقی انقلاب   آن را خوانده و مهدی سیار شاعر ترانه های “مرگ بر آمریکا” و ” گزینه های روی میز ” شعر این اثر را سروده است.

باشگاه ترانه و موسیقی راه پیش از این نیز ، “زخم قدس” را در روزهای آغازین جنگ غزه با صدای همین خواننده منتشر کرده بود.

نماهنگ این ترانه را در زیر مشاهده نمائید:

آخرین به روز رسانی شنبه, 08 شهریور 1393 09:32

بازدید: 1507

پرونده چهار| مرحوم میرزا علی زیرک

پرونده سه| اسلامچیلار

پرونده دو| استاد اسفندیار قره باغی

پرونده یک| مربیان پرورشی

دانلود| جزوات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی


تمامی حقـوق این سـایت متعلق به دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی می باشد| tabrizjebhe@gmail.com
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .